Botanika

Svatby

Pro váš svatební den tvoříme kompletní originální květinové dekorace – od svatební kytice po dekoraci ložnice. Věnujeme individuální pozornost každé nevěstě, abychom naplnili vaše sny o pohádkové svatbě.

Díky precizně zpracovaným a vysoce kvalitním květinám budete skutečnou královnou krásy. Harmonicky sladěný komplet kytic a květinových dekorací podpoří vaši přirozenou krásu, pocit výjimečnosti, radosti a štěstí.

Jaké výhody s námi získáte?

  • Respektujeme osobnost každé nevěsty a hledáme společně konkrétní řešení na míru.
  • Dodržujeme předem schválený finanční limit dodávaných kytic a dekorací.

  • Vysokou kvalitou květin a jejich precizním zpracováním naplňujme vaše očekávání.
  • Květiny zavážíme v případě potřeby až na místo svatebního obřadu, pracujeme i mimo naši provozovnu, spolupracujeme s hotely.
  • Bez prodlení a konstruktivně reagujeme na vaše požadavky či změny. 

Svatební kytice

Svatební kytice skvěle doladí krásu každé nevěsty. Při výběru vhodných květin a typu kytice právě pro vás dbejte na celkový soulad. Vyplatí se konzultovat svoje představy a přání s profesionální floristkou, která vám poradí a pomůže vytvořit skutečně dokonalý komplet svatební kytice i všech ostatních květinových dekorací.

Květiny pro družičky, maminky, korsáže

Kytičky pro družičky a maminky jsou nedílnou součástí svatebních dekorací. Záleží na věku družiček, malým dívkám sluší drobné kulaté kytičky nebo květiny naaranžované v malém košíčku, větší dívky nebo dospělé ženy mají kytičku větší nebo na delších stoncích, opět v souladu se svatební kyticí.

Kytice pro svatební maminky se vážou jako střídmější obdoba svatební kytice nebo zcela odlišné, záleží na typu svatby. Nejoblíbenější variantou jsou bílé nebo smetanové kytice, které dokonale ladí k různě barevnému oblečení a současně jsou neutrálním spojovacím prvkem mezi ostatními dekoracemi.

Korsáže jsou květinové šperky na klopu ženicha, svědků a svatebních tatínků. Je to obvykle jeden květ s přízdobou a je upevněn na speciálním spínacím špendlíku nebo magnetické podložce.

Výzdoba svatební tabule

Dekorace svatební tabule by samozřejmě měla barevně i typově ladit se svatební kyticí. Je důležité předem vědět, jak velké budou stoly, kolik místa můžete věnovat květinové výzdobě, aniž byste omezili svatební hosty. Jsou-li stoly dostatečně široké, lze zvolit nízké podlouhlé nebo kulaté ikebany, doplnit je můžete barevnou organzou, kamínky, okvětními plátky či svíčkami. Je-li místa na stole málo, je vhodné použít různé skleněné stojany nebo úzké vázy a květiny naopak vyzvednout do výše, aby na stole neubíraly místa.

Dekorace auta

Přízdoba svatebního auta může být velmi jednoduchá, např. jednotlivé květy rozeseté na kapotě, případně na lehké proutěné konstrukci nejrůznějších tvarů. Často se tato dekorace odvíjí od typu svatební kytice a jakoby se opakuje. Květy nebo celé květinové aranžmá se na kapotu připevňuje pomocí přísavek různých velikostí, používají se i magnetické podložky. Dekoruje se nejen kapota, ale i kliky dveří, zrcátka nebo zadní sklo. Po obřadu může květinové aranžmá z auta sloužit jako dekorace interiéru, kde se koná svatební hostina.

Auto nevěsty se obvykle zdobí více než auto ženicha. Vhodnou dekorací ženichova auta je např. cylindr s květinou nebo jen střídmá varianta květinové dekorace auta nevěsty.

Dekorace místa svatebního obřadu

Místo svatebního obřadu si dnes můžete libovolně zvolit, často jsou to krásná přírodní zákoutí s romantickým altánkem. Vytváříme dekorace jako celek pro dané místo. Obvykle je to ikebana na oddací stůl a později se přemístí do čela svatební tabule. Nedílnou součástí je přízdoba vlastního altánku, případně slavobrány a židlí.

Polštářek pod prstýnky

Snubní prstýnky jsou symbolem spojení partnerů v manželství. Při svatebním obřadu mohou být položeny na jednoduché podložce s jemnou přízdobou květů, používají se také látkové polštářky ozdobené živými květy. Velkou oblibu u nás získala v posledních letech drobná květinová aranžmá, v jejichž středu jsou zapíchnuté dva špendlíky fixující snubní prsteny. Výhodou takového aranžmá je, že může po obřadu dále sloužit např. jako dekorace svatební tabule.

Chtěli bychom s manželem poděkovat za krásnou květinovou výzdobu. Altánek, svatební stůl, kytičky pro maminky a květina pro nevěstu byly nádherné:) Výzdoba předčila naše očekávání. Proto ještě jednou moc děkujeme a doufáme, že to nebyla poslední spolupráce s Vámi.

Manželé Vavříčkovi