Botanika

O nás

Botanika, jak už sám název napovídá, se zabývá rostlinami v nejrůznějších podobách. A kytky, ty nás opravdu baví.

Co děláme?

Provozujeme kamenné květinářství ve Frýdku-Místku a často pracujeme u zákazníků v jejich interiéru, kde vysazujeme či ošetřujeme rostliny. Poskytujeme veškeré služby spojené s prodejem a aranžováním květin, osobně doručujeme květiny a květinové dary ve Frýdku-Místku a okolí. S radostí tvoříme květinové dekorace na svatby. Květiny si u nás můžete objednat telefonicky nebo mailem na adrese botanika@ikebana.cz.

Možností, jak si díky květinám užít krásu, radost a potěšení, jak si zlepšit osobní vztahy a prozářit každý den, je opravdu spousta. Inspirujte se u nás a zpříjemněte si život s květinami. S plným nasazením a originalitou nám vlastní vám v tom pomůžeme :-)

Kdo jsme vlastně „my“?

Jmenuji se Pavlína Šmídová. Botaniku jsem založila v roce 1994 a s kolegyní Andreou Bednaříkovou ji dále rozvíjíme. Práce s rostlinami a květinami mi dává  svobodu a možnost vyjadřovat se tvůrčím způsobem, učím lidi kolem sebe vnímat krásu, pomáhám pomocí rostlin zušlechťovat pracovní i domácí prostředí. Díky květinám vnáším krásu, harmonii, radost a potěšení do všech oblastí života.

Jak to všechno začalo?

Vyrostla jsem na Vysočině a venku byla denně do tmy ať v zahradě nebo na loukách kolem. Postupně  můj zájem o rostliny natolik vykrystalizoval, že jsem se vydala studovat Zahradnickou fakultu do Lednice na Moravě. Poté následovala rozmanitá odborná praxe.  Po studiu na vysoké škole jsem absolvovala řadu odborných seminářů v oborech floristika (vazba a aranžování květin), zakládání a údržba zeleně a arboristika (péče o stromy).

Zahraniční praxe

Po roce 1989 jsem pracovala v  zahradním centru Praskac Pflanzenland v Tullnu blízko Vídně. Později jsem intenzivně spolupracovala s několika zahraničními partnery v Německu, Švýcarsku a Holandsku. To byla pro mě opravdu vysoká škola odborného i osobního rozvoje. Díky této rozsáhlé zahraniční praxi uplatňuji profesní přesah od rostlin v zahradách přes interiér až po jejich zpracování pro dekorační účely ve floristice.

 

Moc bych vám chtěla poděkovat za překrásnou vazbu a voničky pro svatebčany, ale především za opravdu úžasnou, originální a dech beroucí svatební kytici. Byla a zatím i je velmi krásná. S vaší společností jsme byli velmi spokojeni, perfektní jednání a obratnost nás přesvědčily a budeme vás dále jen a jen doporučovat. Moc díky.

Nikol a Radek Jurečkovi