Botanika

O nás

Botanika, jak už sám název napovídá, se zabývá rostlinami v nejrůznějších podobách. A kytky, ty nás opravdu baví.

Co děláme?

Provozujeme kamenné květinářství ve Frýdku-Místku a často pracujeme u zákazníků v jejich interiéru, kde vysazujeme či ošetřujeme rostliny. Poskytujeme veškeré služby spojené s prodejem a aranžováním květin, osobně doručujeme květiny a květinové dary ve Frýdku-Místku a okolí. S radostí tvoříme květinové dekorace na svatby. Květiny si u nás můžete objednat telefonicky nebo mailem na adrese botanika@ikebana.cz.

Možností, jak si díky květinám užít krásu, radost a potěšení, jak si zlepšit osobní vztahy a prozářit každý den, je opravdu spousta. Inspirujte se u nás a zpříjemněte si život s květinami. S plným nasazením a originalitou nám vlastní vám v tom pomůžeme :-)

Kdo jsme vlastně „my“?

Jmenuji se Pavlína Šmídová. Botaniku jsem založila v roce 1994 a s kolegyní Andreou Bednaříkovou ji dále rozvíjíme. Práce s rostlinami a květinami mi dává  svobodu a možnost vyjadřovat se tvůrčím způsobem, učím lidi kolem sebe vnímat krásu, pomáhám pomocí rostlin zušlechťovat pracovní i domácí prostředí. Díky květinám vnáším krásu, harmonii, radost a potěšení do všech oblastí života.

Jak to všechno začalo?

Vyrostla jsem na Vysočině a venku byla denně do tmy ať v zahradě nebo na loukách kolem. Postupně  můj zájem o rostliny natolik vykrystalizoval, že jsem se vydala studovat Zahradnickou fakultu do Lednice na Moravě. Poté následovala rozmanitá odborná praxe.  Po studiu na vysoké škole jsem absolvovala řadu odborných seminářů v oborech floristika (vazba a aranžování květin), zakládání a údržba zeleně a arboristika (péče o stromy).

Zahraniční praxe

Po roce 1989 jsem pracovala v  zahradním centru Praskac Pflanzenland v Tullnu blízko Vídně. Později jsem intenzivně spolupracovala s několika zahraničními partnery v Německu, Švýcarsku a Holandsku. To byla pro mě opravdu vysoká škola odborného i osobního rozvoje. Díky této rozsáhlé zahraniční praxi uplatňuji profesní přesah od rostlin v zahradách přes interiér až po jejich zpracování pro dekorační účely ve floristice.

 

Vážené studio BOTANIKA, touto cestou bych vám chtěla poděkovat za nádherné květiny uvázané ku příležitosti svatby. Se studiem BOTANIKA jsem byla nadmíru spokojená, nejenom s kvalitou odvedené práce, ale i s příjemným vystupováním a profesionálním přístupem. Mileráda se k vám budu zase vracet, a přeji vám do dalších let hodně štěstí a mnoho spokojených zákazníků.

Naďa Prudká